Sıkça Sorulanlar

Neden Lamine Parke? Avantajları Nedir?

Lamine parke son yıllarda evlerin ve işletmelerin zemin döşemelerinde sıkça tercih edilen bir malzeme haline geldi. Bu tercihlerin sebepleri arasında lamine parkenin birçok avantajı bulunuyor.

Lamine parkeler gerçek ağaçtan yapıldığı için %100 doğal bir üründür. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmaz ve dolayısıyla sağlık açısından da güvenlidir. Lamine parkelerin çeşitli modelleri bulunur ve mekana estetik bir görünüm kazandırır. Ahşap enerjisini mekana yansıtır ve atmosferi sıcak ve davetkar hale getirir.

Lamine parke uygulaması zemine göre değişebilir ancak her türlü zemine ve iklim şartlarına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemedir. Cilalı olarak döşenmek üzere gelir ve kullanıcı talebine göre 3 defa sistre edilebilir. Böylece, renk değişimi yapılabilir ve istenilen renge uyum sağlanabilir.

Lamine parke modelleri kolay montaj yapılır ve uygulama sonrasında hemen oturuma geçilebilir. Bakım gerektirmez ve temizliği oldukça kolaydır. Ahşap yüzey temizleyicilerle silinebilir. Ayrıca, doğa dostu bir üründür ve çok katmanlı marin-kontra yapılması sayesinde sadece en üst katmanda değerli ağaç kullanılması sebebiyle değerli ağaç tüketimini azaltır.

Lamine parke çeşitleri yüksek frekanslı seslerin izole edilmesine fayda sağlar. Ses izolasyonunun yanı sıra akustik ve kaliteli bir ses yayılmasına da ortam sağlar. Elektro-statik elektrik oluşumunu engeller ve doğru temizlik yapıldığında mikrop ve bakteri barındırmaz. Kullanım süresi yaklaşık 60 yıldır ve yüzer sistem montaj yapıldığında, parkeler çok az bir kayıpla sökülüp bir başka mekana tekrar monte edilebilir.

Lamine parke  fiyatları 25-80 Euro aralığında olduğundan, her kullanıcı profiline rahatlıkla hitap edebilir. Balıksırtı veya macar kesim döşeme yapılabilir ve lüks teknelerde ve nemin çok yoğun olduğu başka ortamlarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Lamine parke doğal, sağlıklı, estetik, dayanıklı, kullanışlı ve çevre dostu bir zemin kaplama malzemesidir. Herhangi bir zemine uygulanabilir ve mekana kalite ve sıcaklık katar.

Related Posts