Sıkça Sorulanlar

Lamine Parke Nasıl Üretilir?

Lamine parke, ahşap zemin döşemeleri arasında en popüler seçeneklerden biridir. Isı ve basınç etkisiyle farklı türden ağaçların ince plakalar halinde kesilip yapıştırılarak laminasyon işlemine maruz kalması sonucu üretilir. Bu işlemde kullanılan ağaç çeşitleri, lamine parkenin dayanıklılığına ve uzun ömürlü olup olmamasına doğrudan etki eder.

Lamine parkenin üretiminde kullanılan teknoloji ve malzemeler, parkenin kalitesini belirler. Ligno Parke olarak biz, üretim esnasında alt katmanlarda Afrika kökenli ve çok kıymetli bir ağaç olan Okume ağacı kullanmaktayız. Okume ağacı, suya, ısı değişimlerine ve yerden ısıtmaya karşı dayanıklıdır ve parkenin uzun yıllar formunu koruyarak bozulmadan kullanılmasını sağlar.

Lamine parkenin üst katmanında kullanılan ağaç kaplama ise, parkenin görsel kalitesini belirler. Meşe ağacı ve ceviz ağacı, Ligno Parke olarak en çok tercih ettiğimiz kaplama çeşitleridir. Üst katman ağacının dönme, balans yapma veya kopma gibi çalışma etkileri önlemek için “Marin-Kontra” teknolojisi kullanılmaktadır.

Lamine parke modelleri ve renkleri, ahşap zemin döşemeleri arasında en geniş seçeneklere sahip olanlardan biridir. Farklı ağaç türlerinden üretilen lamine parkeler, doğal ahşap dokusuna sahip olup, doğal ahşap zemin döşemesi görünümünü sağlar. Renkleri arasında koyu kahve tonlarından açık renklere kadar geniş bir yelpaze mevcuttur.

Lamine parke uygulaması, diğer zemin döşeme seçeneklerine göre daha kolay ve hızlıdır. Lamine parkeler, zeminde yükleme yapmadan yapıştırılmakta veya birbirine tıklatılarak monte edilmektedir. Ucuz lamine parke modelleri bulunmakla birlikte, Ligno Parke olarak, kaliteli ve dayanıklı lamine parkeler üretmeyi hedeflemekteyiz.

Related Posts

Sıkça Sorulanlar

How to Produce Engineered Hardwood Flooring? Engineered Hardwood Produce

How to produce engineered hardwood? As the name implies, engineered hardwood flooring are produced with the effect of heat and pressure, resulting in the lamination of different types of trees by cutting and pasting them into thin plates. The variety of trees used during this production directly affects the durability and longevity of engineered hardwood flooring.

Generally, engineered hardwood flooring producers use low quality wood in the lower layer to reduce costs and prefer to produce parquet at reasonable prices. But as Ligno Parquet, we use the Okoume tree, a very precious African tree, in the lower layer of engineered hardwood flooring. Okoume tree is very resistant to water, heat changes and floor heating thanks to its porous and hard structure. This enables to keep the form of the product for long years.

“Marine-Contra” technology that we use in production is a technique which is obtained by cutting the trees into thin plates and sticking the tree in the direction of water and direction. In this view, the tree that is used in the upper layer is prevented from working effects such as rotation, balancing or breaking. In the upper layer of engineered hardwood flooring we use about 3,5 mm. thick wood coating. The walnut and oak tree with the highest degree of hardness and the highest visual quality is the most preferred tree varieties as Ligno Parquet. Color change and polish application can be done 3 times in engineered hardwood flooring we produce and it can be used for many years.

Related Posts