Sıkça Sorulanlar

Lamine Parke Nasıl Üretilir?

Lamine parke, ahşap zemin döşemeleri arasında en popüler seçeneklerden biridir. Isı ve basınç etkisiyle farklı türden ağaçların ince plakalar halinde kesilip yapıştırılarak laminasyon işlemine maruz kalması sonucu üretilir. Bu işlemde kullanılan ağaç çeşitleri, lamine parkenin dayanıklılığına ve uzun ömürlü olup olmamasına doğrudan etki eder.

Lamine parkenin üretiminde kullanılan teknoloji ve malzemeler, parkenin kalitesini belirler. Ligno Parke olarak biz, üretim esnasında alt katmanlarda Afrika kökenli ve çok kıymetli bir ağaç olan Okume ağacı kullanmaktayız. Okume ağacı, suya, ısı değişimlerine ve yerden ısıtmaya karşı dayanıklıdır ve parkenin uzun yıllar formunu koruyarak bozulmadan kullanılmasını sağlar.

Lamine parkenin üst katmanında kullanılan ağaç kaplama ise, parkenin görsel kalitesini belirler. Meşe ağacı ve ceviz ağacı, Ligno Parke olarak en çok tercih ettiğimiz kaplama çeşitleridir. Üst katman ağacının dönme, balans yapma veya kopma gibi çalışma etkileri önlemek için “Marin-Kontra” teknolojisi kullanılmaktadır.

Lamine parke modelleri ve renkleri, ahşap zemin döşemeleri arasında en geniş seçeneklere sahip olanlardan biridir. Farklı ağaç türlerinden üretilen lamine parkeler, doğal ahşap dokusuna sahip olup, doğal ahşap zemin döşemesi görünümünü sağlar. Renkleri arasında koyu kahve tonlarından açık renklere kadar geniş bir yelpaze mevcuttur.

Lamine parke uygulaması, diğer zemin döşeme seçeneklerine göre daha kolay ve hızlıdır. Lamine parkeler, zeminde yükleme yapmadan yapıştırılmakta veya birbirine tıklatılarak monte edilmektedir. Ucuz lamine parke modelleri bulunmakla birlikte, Ligno Parke olarak, kaliteli ve dayanıklı lamine parkeler üretmeyi hedeflemekteyiz.

Related Posts