Sıkça Sorulanlar

Parke Uygulama Ekipmanları Nelerdir?

Lamine parke, hem estetik görünümü hem de kolay uygulanabilirliği nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ancak, lamine parke uygulaması yaparken doğru ekipmanları kullanmak son derece önemlidir. Bu nedenle, lamine parke uygulama ekipmanlarını detaylı bir şekilde ele almak gerekir.

Lamine parke uygulama ekipmanları, çoğunlukla günlük hayatımızda kullanılan el aletlerinden oluşur. Bunların arasında çekiç, testere (el testeresi/motorlu testere veya gönye kesici), gönye, kurşun kalem, matkap ve pun, takoz ve çektirme demiri gibi araçlar yer alır.

Panelleri kesmek için kullanılan testere, el testeresi ya da motorlu testere olabilir. Motorlu otomatik testere kullanırken panelleri alttan üste doğru kesmek, el testeresi kullanırken ise üstten alta kesmek daha doğru bir yöntemdir.

Panelleri birbirlerine geçirmek için, özel olarak üretilen plastik takozlar kullanılmalıdır. Çekiçle doğrudan vurmak ya da parke parçalarını bu iş için kullanmak, birleşim yerlerinin zarar görmesine neden olabilir.

Yüzer sistem uygulaması için D3 tipi lamba zıvana tutkalı kullanılması önerilir. Bu tutkal, panellerin birbirine sağlam bir şekilde bağlanmasını sağlar.

Doğru ölçme ve kesme yapabilmek için bir adet metre ölçer kullanmak önemlidir. Bu, doğru ölçüleri alarak panellerin doğru şekilde kesilmesine yardımcı olur ve uygulama işlemi daha kolay hale gelir.

Lamine parke modelleri ve fiyatları her geçen gün çeşitleniyor ve değişiyor. Ancak, uygulama sırasında doğru ekipmanların kullanılması, her türlü lamine parke uygulaması için gereklidir.

Related Posts

Genel

What are the Application Parquet Equipments?

Equipments which you will need for Engineering Parquet Applications: The parquet application equipment is the equivalent of the hand tools used in our daily life.

  • Hammer, Saw(Hand Saw, Motor Saw, miter cutter) miter, pencil, drill, punch, wedge, puller iron, If you use Motor, circular automatic saw cut the panels from lower side to upper side if you use hand saw cut from upper side to lower side.
  • For inserting panels within each other always apply force by using plastic wedges produced for this work. Hitting directly with hammer for using parquet parts for this work can give harm to joining places.
  • You should use D3 type lamp quill glue for floating system applications.

Related Posts