Sıkça Sorulanlar

Lamine Parke yerden ısıtmaya dayanıklı mı?

Yerden ısıtmaya dayanıklı lamine parke var mıdır? Her lamine parke yerden ısıtmaya ve ısıya dayanıklı değildir. Ligno Parke olarak üretimde kullandığımız üst düzey teknoloji sayesinde yerden ısıtmaya dayanıklı ham maddeler üretmekteyiz.

Hammadde içeriğinde kullanmakta olduğumuz okume ağacı parke üretiminde çok büyük avantaj sağlamaktadır. Gözenekli ve sert yapısı sayesinde yerden ısıtmaya, ısı değişimlerine ve aşırı nemli ortamlara karşı dayanıklı olarak üretilmektedir.

Yerden ısıtma, ülkemizde çok yaygın olarak kullanılan bir ısınma türüdür. Yerden ısıtmada, sıcak su borularının beton zeminin içinden geçerek, bulunduğu ortamı ısıtması sağlanır. Ancak beton zemin üzerinde doğru bir kaplama yoksa, bu, ısı kaybına yol açacaktır. Yerden ısıtma olan alanlarda kullanılacak olan lamine parkeler, ısıyı geçirme özelliğine sahip olmalıdır. Bu da ancak lamine parkede kullanılan ağaçların doğru nitelikte olup olmamasına bağlıdır. Ligno Parke olarak ürettiğimiz lamine parkelerin alt katmanlarında kullandığımız Afrika kökenli Okume ağacı, gözenekli ve sert yapısıyla yerden ısıtma olan zeminler için en uygun ve en dayanıklı ağaç türüdür.

Lamine parke uygulaması yapacağımız zeminlerde, şap üzerine yaklaşık 2 mm. kalınlığında doğal ağaç mantarı kullanmaktayız. Laminat parke modelleri için uygun olan plastik şilte, lamine parkeler için sağlıklı ve uygun bir ürün değildir. Lamine parke %100 doğal bir ürün olduğundan dolayı, beton zemin ile ilişkisi tamamen kesilmeli ve aynı zamanda parkenin zemini hava alabilmelidir. Bunu en doğru şekilde sağlayan ürün, doğal ağaç mantarıdır. Çünkü bu materyal, doğal ortamda ağaç kabuğunda oluşur ve ağacı nemden, soğuktan ve diğer dış etkilerden korur.

Aynı amaçla zeminde de, ürettiğimiz lamine parke modelleri betondan gelebilecek olan nem, soğuk, sıcak gibi etkilerden korur ve uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Yerden ısıtmada oluşan yüksek ısının lamine parkeye verebileceği zarar, zeminde kullandığımız ağaç mantarının koruyucu etkisiyle ve parkenin alt katmanlarında kullandığımız Okume ağacının gözenekli ve sert yapısı sayesinde tamamen absorbe edilmiş olur. Bu sayede Ligno Parke olarak ürettiğimiz lamine parkeler, yerden ısıtmaya karşı uzun yıllar formu bozulmadan kullanılabilir.

Related Posts

Genel

Is Engineered Hardwood Flooring Resistant to Underfloor Heating?

Underfloor heating is a very popular type of heating in our country. Hot water pipes pass through the concrete floor to heat the surrounding environment. However, if there is no correct coating on the concrete floor, this will lead to heat loss.

Engineered hardwood flooring, which will be used in underfloor heating areas, must have heat transfer properties. This, however, depends only on the fact that trees used in engineered hardwood flooring have the right properties.

The Okouma tree of African origin, which we use in the lower layers of the engineered hardwood flooring we produce as Ligno parquet, is the most suitable and durable wood type for ground floors with porous and hard structure. In addition, we will apply parquet flooring, about 2 mm on concrete we use natural tree fungus in its thickness. Plastic floor covering is suitable for laminate parquet, but it is not a healthy and suitable product for engineered hardwood flooring.

Since engineered hardwood flooring is a 100% natural product, the relationship with the concrete floor must be completely cut off and at the same time the parquet floor must be air-conditioned. The only product that provides this correctly is the natural tree fungus. Because this material occurs in the tree bark in the natural environment and the tree protects it from moisture, cold and other external influences. Likewise, the engineered hardwood flooring we produce are protected from moisture, cold, hot effects and provide a long life.

The damage caused by the high heat from the floor to the engineered hardwood flooring can be prevented by the protective effect of the tree fungus we use on the floor and by the porous and hard structure of the Okume tree which we use in its lower layers. For this reason, engineered hardwood flooring which we produce as Ligno Parquet can be used for many years against ground heating without deterioration of form.

Related Posts