Neden Ahşap (Doğal) Parke?

Neden Ahşap Parke?

Ahşap (Doğal) Parke

Ahşap Parke Kullanımı: Dekorasyonda ahşabın çok önemli bir yeri vardır. Doğal olanın oluşturduğu estetik, yıllara ve moda akımlarına meydan okur. Her mekanı ve dekorasyon tarzını bütünleyen eşsiz bir malzemedir.

Masif ahşap parke yüzyıllardan beri kullanılan, belli form ve kalınlıktaki ahşap elemanlardan oluşan zemin kaplama malzemesidir. Doğaldır ve ahşabın doğallığını, sıcaklığını mekanlarınıza taşır. Ancak uygulaması zor ve zahmetlidir. Kalın ve tek bir tabaka ahşaptan oluştuğu için zamanla çalışarak deforme olur.

Doğal Ahşap Parke dendiğinde aklımıza gelen; masif parke, ahşap parke ve en önemlisi bunların teknoloji ile mükemmelleştirilip uzun yıllar hiç bozulmadan kullanılabilen hali ise lamine parkedir. Lamine parkeler de %100 ağaç olup, belirli bir teknoloji ile üretildiklerinden, ahşap masif parkelere göre çok daha kullanışlı ve görsel olarak çok daha alternatifi bol ürünlerdir.

Masif parkelerde renk çeşitliliği azdır. Bunun sebebi, ağacın yekpare (tek parça) olması ve bu sayede dokusuna boyayı çok zor kabul etmesidir. Ancak lamine parkelerde bu sorun tamamen giderilmiştir. En üst katmandaki kıymetli ağaç yaklaşık 3,5 mm olup, her çeşit boya ve cilaya pozitif tepki vermekte ve bu sayede parkenin renk çeşitliliği, üreticinin hayal gücüyle sınırlı kalmaktadır.

Ligno Parke olarak, 300’den fazla renk çeşidimiz ve el işçiliğiyle üretilen yüksek kaliteli ürünlerimizle Türkiye’nin en büyük renk çeşitliliğine sahip lamine parke üretici firmasıyız.