Sıkça Sorulanlar

Lamine Parke Sistre ve Cila Uygulamaları Nasıl Yapılır?

parke-sistre-cila

Lamine parke, ahşap zemin veya parke olarak da adlandırılan bir zemin kaplamasıdır. Üretim aşamasında cilalı veya yağlı olarak çıktığı için döşeme sonrası sistre cila gerektirmez. Ancak, defalarca sistre cila işlemi yapılabilen masif parke gibi, lamine parke de zımpara, parke cilalama veya zemin işleme gibi işlemlere ihtiyaç duyabilir.

Cila uygulamaları, vernikleme, cilalama veya parlatma gibi işlemlerle yapılır. Bu işlemler, lamine parkenin belirli bir kullanım süresinden sonra oluşabilecek çizilme, eskime gibi etkileri görüldükten sonra veya kullanıcının lamine parkenin rengini değiştirmek istediği zaman uygulanır. Ancak, cila işlemi hava sıcaklığı 13 Cº’nin altına düştüğü zamanlarda uygulanmamalıdır.

Ligno Parke gibi uzman bir firma bünyesinde, kaliteli ve teknolojik ekipmanlar eşliğinde lamine parkeler kısa sürede sistre edilip ham ağaç haline getirilir. Sonrasında kullanıcının talebine göre renklendirme ve cila işlemi uygulanır.

Genel

How is Engineering Parquet Scraper and Polishing Applications performed?

Since engineering Parquets ate polished or oiled after production stage there is no need for scraper polishing after furnishing. But scraper polishing operation can be done many times as in solid parquet. Polishing operation should not be started when air temperature is lower than 13Cº’