Yüzer Sistem Lamine Parke Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yüzer Sistem Parke Uygulama?

Yüzer Sistem Parke Uygulama?

Yüzer sistem lamine parke uygulamasında Nem tutucu bariyer ve şilteyi serdikten sonra döşeme yönüne karar verin. İlk sırada kısa erkek kenarı traşladıktan sonra, dişi kenarı duvara gelecek şekilde sol köşeden yerleştirmeye başlayın. Sıra sonuna gelecek paneli bir öncekinin üzerine koyup erkek tarafını duvara dayayarak keseceğiniz yeri ölçün. Panellerin denk geldiği noktadan 8 mm. civarında daha kısa keserek son parçayı da ayarlayın. Son parçanın 5 cm.’den daha kısa olmaması gerekir.

Genleşme boşluklarını ayarladıktan sonra panelleri kısa kenarlarından tutkallayarak birleştirin ve ilk sırayı monte edin. Bu işlem sırasında panellerin tam olarak birbirini takip etmesine çok dikkat edin . Özellikle ilk sırada bu son derece önemlidir. Tutkalı dişi tarafın iç kısmına sürün.

Bir sonraki sırayı son panelin artakalanı ile başlayarak devam ettirin. Panelleri birbirine geçirmek için plastik takoz kullanın. Son sırayı yaparken panelleri bir önceki sıranın üzerine erkek uç duvara gelecek şekilde yerleştirin. Tam genişlikte bir artık parça ile mesafeyi işaretleyin ve bu parçayı duvar boyunca kaydırarak tüm son sırayı bu şekilde işaretleyin. Panelleri bu noktadan keserek son sırayı ayarlayın. Tutkalı aynı şekilde sürerek birbirlerine monte edin. Tam birleşmeyi sağlamak için bir çektirme demiri kullanın.

Elbette son sıranın montajı sırasında da genleşme boşluğu bırakmayı unutmayın. İşte yüzer sistem lamine parke uygulaması tamamen bitirdikten sonra genleşme boşluğunu ayarlamak için kullandığınız elemanları çıkarıp süpürgelikleri monte edin. Süpürgeliği asla parkeye sabitlemeyin.