Yere Yapıştırma Lamine Parke Uygulamasının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Yere Yapıştırma Avantaj ve Dezavantajları?

Yere Yapıştırma Avantaj ve Dezavantajları?

Lamine parke uygulaması ile ilgili maliyet hesabı yaparken önemli handikaplardan biri de yere yapıştırma uygulamasıdır. Eski tip masif parkelerde olduğu gibi parke elemanlarının doğrudan zemin üzerine yapıştırılması ile yapılır.

Yere yapıştırma uygulama zahmetli ve kullanılan özel tutkallar, yüksek tutkal sarfiyatı ve çoğu zaman zeminde ekstra düzeltme (Tesviye şapı vb.) gerektirdiği için oldukça maliyetlidir. Her mekan ve her tip lamine parke yere yapıştırmaya uygun değildir.

Yüzer sistem uygulamaya göre daha fazla zaman alır ve hemen kullanmak yerine eşyaları en az 48 saat sonra yerleştirmeye başlamanız doğru olur. Yere yapıştırma parke uygulaması yapılan bir zeminde ayak sesi son derece düşük olacak ve zemin çok daha tok bir his verecektir.

Ayrıca yere yapıştırma uygulama , büyük boyutlu tek alanlar ya da uzun ince koridorlarda karşılaşılabilecek sorunlar için daha uygun bir çözüm yoludur. Ancak yere yapıştırma uygulama, şapın yüzeysel uygunluğu ve içerdiği nem oranından uygulamanın her safhasına kadar son derece titiz ve dikkatli bir şekilde ve uzman kişilerce yapılması gereken bir işlemdir.